Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Dolné Lefantovce

Šúčasný stav školských zariadení v obci

      Materská škôlka

     Rozvoj zariadení materských škôlok sa v období po roku 1995 redukoval a v súčasnosti vykazuje relatívne stabilizovanú situáciu. Na území obce je v súčasnosti jedna materská škôlka, ktorá sa nachádza v samostatnej budove pri kostole. Kapacitné využitie tejto prevádzky premenlivé - mení sa podľa aktuálnych demografických ukazovateľov a potreby bývajúceho obyvateľstva. Materskú školku navštevuje v súčasnosti 15 detí. Súčasťou predškolského zariadenia je školská kuchyňa  a jedáleň. Kapacita priestorov má rezervu pre vyššiu návštevnosť predškolského zariadenia.

Obec predpokladá zachovanie tohto zariadenia aj do budúcnosti najmä v súvislosti s udržaním atraktívnosti obce pre mladé rodiny.

 

     Základná škola

     Základná škola sa v súčasnosti v obci nenachádza, deti dochádzajú do obce  Preseľany (I. a II. stupeň) a Horné Lefantovce ( I.stupeň ). Pre deti navštevujúce ZŠ v Preseľanoch je zabezpečená doprava školským autobusom.

 

     Školské zariadenia charakteru vyššej alebo špecifickej vybavenosti: gymnázium, stredná odborná škola, stredné odborné učilište, základná umelecká škola, jazyková škola, univerzita sú dostupné v meste Nitra, ale aj v mestách Topoľčany, Bratislava a pod.


 

webygroup

Využite registráciu a nechajte sa informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

Za obsah zodpovedá
webmaster

Autor fotografií: Obecný úrad


1343090

Úvodná stránka